Obróbka metali

Obróbka metali jest rodzaj obróbki, której ogół procesów technologicznych ma na celu zmianę wszelkich właściwości fizycznych oraz chemicznych metali.

Maszyny do obróbki metali, które mamy swojej ofercie, są to głównie maszyny do obróbki plastycznej. Służą do wywierania na metalu nacisku przekraczającego ich granicę plastyczności. Ma to na celu trwałą zmianę kształtu i wymiarów obrabianego przedmiotu, a także zmianę struktury powodującą zmianę właściwości mechanicznych. Obróbka metali może przebiegać na gorąco, na półgorąco lub na zimno.

Maszyny, które oferujemy cechuje znakomity stosunek jakości do ceny – stąd tak duża ich popularność, również za granicą. Wśród naszych maszyn odnajdziecie Państwo m.in. zaginarki ręczne, zaginarki modułowe, zaginarki segmentowe, zaginarki elektryczne, zwijarki, gilotyny, zagniatarki i żłobiarki i rozwijaki do blach.

Wysoka jakość wyrobów uzyskiwana jest przy pomocy najnowocześniejszych precyzyjnych urządzeń. Maszyny charakteryzują się solidną konstrukcją, co gwarantuje wytrzymałość i pracę przez długie lata. Ponadto maszyny charakteryzują nowoczesne rozwiązania usprawniające prace.

Zalety obróbki plastycznej:
– oszczędność materiału,
– stosunkowo niskie koszty jednostkowe,
– polepszenie właściwości fizycznych i mechanicznych przerobionego materiału,
– obróbka plastyczna zachowuje ciągłość włókien, co zapewnia lepsze właściwości mechaniczne gotowego wyrobu,
– możliwość nadawania skomplikowanych kształtów, które w innych  technologiach są trudne bądź niemożliwe do osiągnięcia.