Okna aluminiowe

Okna aluminiowe to produkty stworzone z myślą o inwestorach ambitnych i bezkompromisowych, którzy pragną wyposażyć swój dom w w technologię na miarę XXI wieku.

Doskonałe parametry wytrzymałościowe, wyjątkowa plastyczność oraz fenomenalna odporność na korozję sprawiają, że okna z aluminium znakomicie sprawdzają się w architekturze wymagającej niestandardowych propozycji. Wielkoformatowe przeszklenia, otwierające wnętrze budynku na eleganckie otoczenie, to we współczesnej architekturze jedno z najbardziej pożądanych rozwiązań. Okna z aluminium znajdują zastosowanie zarówno w placówkach użyteczności publicznej, obiektach przemysłowych czy też w domach o nowoczesnej architekturze. Zapewniają dużą swobodę nie tylko pod względem rozmiarów konstrukcyjnych, ale przekonują też swymi walorami wizualnymi. Dzięki niezwykle bogatej palecie kolorów RAL, okna aluminiowe z łatwością adaptują się z każdym rodzajem wnętrza.

Aluminium w czystej formie jest kruchy i łamliwy, ale używany w różnego rodzaju stopach, poprawia swoje właściwości wytrzymałościowe. Ponad 25% produkcji tego metalu wykorzystywana jest w budownictwie. W procesie tłoczenia powstają ramy okien, drzwi, prefabrykowane elementy konstrukcyjne fasad i inne.