Okna drewniane

Okna drewniane to coś więcej, niż stolarka okienna. To okna posiadające duszę.

Oczywiście, okna drewniane produkowane współcześnie w niczym nie przypominają okien drewnianych sprzed lat, a mimo to nieustannie zachwycają szlachetnością i elegancją, wzbudzając same pozytywne skojarzenia.

Choć zwolenników okien drewnianych zawsze było wielu, to w ostatnich latach ich grono dynamicznie się powiększa. Jest to zasługa nieprzemijającej mody na ekologię, zdrowy styl życia i otaczanie się produktami prosto z natury, charakteryzującymi się również doskonałą jakością wykonania.

Miłośnikami okien z drewna są także wielbiciele klasyki, którzy poszukują surowców i rozwiązań wywodzących się z polskiej tradycji. Firma SID potrafi spełnić oczekiwania każdego odbiorcy!

Do ich wytwarzania najczęściej wykorzystuje się doskonałe gatunkowo drewno sosnowe. Ale równie chętnie sięga się po dąb, a nawet gatunki egzotyczne, takie jak meranti. Standardowe ramy okienne powstają z trzech warstw klejonego, prawidłowo wysuszonego surowca, dzięki czemu uzyskują doskonałą statykę. Istotna jest również impregnacja, farba oraz warstwa nawierzchniowa lakieru.