Ładowacz czołowy SD 750

Ładowacze czołowe

Ładowacz czołowy SD 750

SID SD 750

Ładowacz czołowy SD 750 montowany jest do ram ciągników i jest wykorzystywany do transportu i załadunku takich materiałów jak: żwir, wapno, nawóz, obornik. Dodatkowo, dzięki nim można transportować też płody rolne – jak ziemniaki czy buraki ale znajdą zastosowanie nawet przy przewożeniu drzewa. Sprawdzają się głównie w rolnictwie, ale coraz częściej efektywnie wykorzystywane są w branżach komunalnych.

 

Ładowacz czołowy SD 750 jest dostępny z ramą wymiany narzędzi EURO lub SMS. Obsługa ryglowania i odryglowywania sworzni na narzędziowej ramie szybkiej wymiany następuje jako bezpieczna obsługa od zewnątrz. Nie trzeba sięgać w niebezpiecznej strefie ramionami wysięgnika. Jest to łatwe i bezpieczne.

 

U – nowy rodzaj profilu ramienia

Blacha ramienia wysięgnika zostaje wygięta z jednego kawałka i ustabilizowana poprzeczną blachą przesuniętą do wewnątrz. W powstałej przestrzeni znajdują się optycznie ukryte przewody hydrauliczne.

Ukryte ułożenie przewodów hydraulicznych

Ciągnikowe maski silników są coraz szersze i przez to niewielki odstęp od ramion wysięgnika staje się wręcz krytyczny. Genialnie proste, logiczne i ze wszelkich miar praktyczne okazało się ułożenie metalowych przewodów w bezpiecznym obszarze pod wahaczem ładowacza. Wszystkie przewody, a w szczególności ich połączenia śrubowe i zamocowania są osiągalne w każdej chwili przy niewielkim wysiłku. Każdy rolnik i praktyk w technice rolnictwa zna wszak problematykę wycieków oleju, które to pojawiają się czasem także w starannie wykonanych złączach hydraulicznych.

ładowacz czołowy - położenie przewodów

Łatwość odłączania

Jeśli odstawią Państwo swój ładowacz, to mogą Państwo wtedy bezpiecznie włożyć węże hydrauliczne lub szybkosprzęg hydrauliczno-elektryczny do przewidzianego dla tego zamocowania (uchwytu).

Szybkie dołączanie i odłączanie ładowacza czołowego zawsze było mocną stroną tego produktu. Już w wersji standardowej następuje hydrauliczne połączenie ciągnika i ładowacza przez cztery szybko złącza wtykowe, które są barwnie oznakowanie, co wyklucza pomyłki. Ułożenie ich jedno za drugim w szeregu poprawia widoczność naprzód. Większy komfort oferuje złącze hydrauliczne FASTER. Jednym ruchem ręki można aktywować albo rozdzielić połączenie równocześnie czterech przyłączy hydraulicznych i jednego elektrycznego. Szybkosprzęg dostępny jest także do szybkiego dołączania narzędzi roboczych do trzeciego obwodu hydraulicznego. W ten sposób redukuje się czas przygotowania do pracy i przestojów. Przy doczepianiu i odczepianiu nie ma znaczących wycieków, zatem FASTER jest również przyjazny dla środowiska. Gdy następuje częsta zmiana przyłączanych narzędzi, to podwójne przyłącze FASTER dla narzędzi roboczych oszczędza czas i podwyższa komfort obsługi.

Ładowcz czołowy SD 1000 - łatwośc odczepianiaHydraulika

W nowych ładowaczach czołowych SD prawie wszystko zostało na nowo ukształtowane, albo ulepszone. Dotyczy to oczywiście także centralnej hydrauliki ładowacza czołowego. Cała hydraulika jest chroniona przed zabrudzeniami i uszkodzeniami stabilnym przykryciem. Działający dwukierunkowy zawór ograniczający ciśnienie, który reaguje przy ciśnieniu 210 bar, zabezpiecza siłowniki narzędzia przed przeciążeniem przy ciężkich pracach ładunkowych.

System tłumienia drgań

Dzięki systemowi tłumienia drgań, uciążliwe kiwanie się traktora podczas jazdy transportowej z zamontowanym ładowaczem czołowym zostało niemal całkowicie wyeliminowane. Ładowacz czołowy SD 750 jest amortyzowany poprzez trwałe akumulatory hydrauliczne. Dzięki połączeniu akumulatorów hydraulicznych o niższym i wyższym ciśnieniu uzyskano efekt tłumienia drgań przy szerszym zakresie obciążeń. Ponadto ciśnienie w układzie amortyzacji można zmienić po wezwaniu serwisu, który zmieni zakresu obciążeń przy których drgania są niwelowane. Trzeci obwód hydrauliczny do sterowania hydraulicznie uruchamianego osprzętu jest wyposażeniem standardowym.

Intuicyjność

Ładowacz czołowy SD 750 oferuje wszystko, co sprawia, że ładowanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Ładowacz stoi bezpiecznie na silnych i pewnych stopach podporowych. Funkcja zaryglowania i odryglowania jest teraz ulepszona, co daje lżejszą i łatwiejszą obsługę.

Również wskaźnik do ustawiania narzędzi został kompletnie przerobiony. Jest on teraz bardziej widoczny i intuicyjny w obsłudze.

Obsługa codzienna została ułatwiona dzięki wyeksponowaniu wszystkich punktów smarnych na zewnętrznej stronie ładowacza.punkty smarowania

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytanie prosimy o kontakt.

 

Dane Techniczne:

Q1kgUdźwig na ramce EURO na dole (200bar)2011
Q2kgUdźwig na ramce EURO u góry (200bar)1646
HmmMax wys. podnoszenia w punkcie obrotu narzędzia3500
PmmWysokość przeładunku3215
WmmWysokość wysypu2405
SmmRozpiętość wysypu (zmienna w zal. od ciągnika)550
BmmWysokość wysięgnika na ciągniku1847
KmmGłębokość kopania250
VstopnieKąt wysypu70
XstopnieKąt nasypu43
Q1kgMasa wysięgnika bez mocowania440
Ładowacz SD 1000 rysunek do wymiarów
SID Ładowacz SD 750 rysunek

 

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

Do góry