Ładowacz czołowy STRONG 1000

Ładowacze czołowe

Ładowacz czołowy STRONG 1000

Ładowacz czołowy STRONG 1000 montowany jest do ram ciągników. Wykorzystywany jest do transportu i załadunku  materiałów takich jak: żwir, wapno, piasek, nawóz, obornik. Dodatkowo, dzięki nim można transportować płody rolne ziemniaki, buraki. Swoje zastosowanie znajdą nawet przy przewożeniu drzewa. Ładowacze czołowe sprawdzają się głównie w rolnictwie, ale coraz częściej efektywnie wykorzystywane są w branżach komunalnych.

 

Ładowacz czołowy  STRONG 1000 jest dostępny z ramą wymiany narzędzi EURO lub SMS.

Ładowacz czołowy STRONG 1000 Jest to łatwe i bezpieczne narzędzie pracy.

 

U – nowy rodzaj profilu ramienia

Blacha ramienia wysięgnika zostaje wygięta z jednego kawałka i ustabilizowana poprzeczną blachą przesuniętą do wewnątrz. W powstałej przestrzeni znajdują się optycznie ukryte przewody hydrauliczne.

Ukryte ułożenie przewodów hydraulicznych

Ciągnikowe maski silników są coraz szersze i przez to niewielki odstęp od ramion wysięgnika staje się wręcz niemożliwy. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w bezpiecznym obszarze pod wahaczem ładowacza są ułożone przewody hydrauliczne. Wszystkie przewody, a w szczególności ich połączenia śrubowe i zamocowania są osiągalne w każdej chwili przy niewielkim wysiłku.

ładowacz czołowy - położenie przewodów

Łatwość odłączania

Szybkie dołączanie i odłączanie ładowacza czołowego STRONG 1000 zawsze było mocną stroną tego produktu.

Już w wersji standardowej następuje hydrauliczne połączenie ciągnika i ładowacza przez cztery szybko złącza wtykowe, które są barwnie oznakowanie, co wyklucza pomyłki. Duży komfort w obsłudze oferuje złącze hydrauliczne FASTER. Jednym ruchem ręki można aktywować albo rozdzielić połączenie równocześnie czterech przyłączy hydraulicznych i jednego elektrycznego. Szybkosprzęg dostępny jest także do szybkiego dołączania narzędzi roboczych do trzeciego obwodu hydraulicznego. W ten sposób redukuje się czas przygotowania do pracy i przestojów. Przy doczepianiu i odczepianiu nie ma znaczących wycieków, zatem FASTER jest również przyjazny dla środowiska. Gdy następuje częsta zmiana przyłączanych narzędzi, to podwójne przyłącze FASTER dla narzędzi roboczych oszczędza czas i podwyższa komfort obsługi.

Ładowcz czołowy SD 1000 - łatwośc odczepianiaHydraulika

Cała hydraulika jest chroniona przed zabrudzeniami i uszkodzeniami stabilnym przykryciem. Działający dwukierunkowy zawór ograniczający ciśnienie, który reaguje przy ciśnieniu 210 bar, zabezpiecza siłowniki narzędzia przed przeciążeniem przy ciężkich pracach ładunkowych.

System tłumienia drgań

Dzięki systemowi tłumienia drgań, uciążliwe kiwanie się traktora podczas jazdy transportowej z zamontowanym ładowaczem czołowym zostało niemal całkowicie wyeliminowane. Ładowacz czołowy STRONG 1000 jest amortyzowany poprzez trwałe akumulatory hydrauliczne. Dzięki połączeniu akumulatorów hydraulicznych o niższym i wyższym ciśnieniu uzyskano efekt tłumienia drgań przy szerszym zakresie obciążeń. Ponadto ciśnienie w układzie amortyzacji można zmienić po wezwaniu serwisu, który zmieni zakresu obciążeń przy których drgania są niwelowane. Trzeci obwód hydrauliczny do sterowania hydraulicznie uruchamianego osprzętu jest wyposażeniem standardowym.

Intuicyjność

Ładowacz czołowy STRONG 1000  sprawia, że ładowanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Ładowacz stoi bezpiecznie na solidnych i pewnych stopach podporowych. Funkcja zaryglowania i odryglowania jest teraz ulepszona, co daje lżejszą i łatwiejszą obsługę.

Wskaźnik do ustawiania narzędzi został kompletnie przerobiony. Jest on teraz bardziej widoczny i intuicyjny w obsłudze.

Codzienna obsługa została ułatwiona dzięki wyeksponowaniu wszystkich punktów smarnych na zewnętrznej stronie ładowacza.punkty smarowania

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytanie prosimy o kontakt.

 

Dane Techniczne:

Q1kgUdźwig na ramce EURO na dole (200bar)2482
Q2kgUdźwig na ramce EURO u góry (200bar)2054
HmmMax wys. podnoszenia w punkcie obrotu narzędzia3500
PmmWysokość przeładunku3300
WmmWysokość wysypu2600
SmmRozpiętość wysypu (zmienna w zal. od ciągnika)700
BmmWysokość wysięgnika na ciągniku1847
KmmGłębokość kopania250
VstopnieKąt wysypu70
XstopnieKąt nasypu43
Q1kgMasa wysięgnika470 + konstrukcja wsporcza
Ładowacz STRONG 1000 rysunek do wymiarów
SID Ładowacz STRONG 1000 rysunek

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

Do góry